JAK DO SKAL - DOPRAVA - OTEVÍRACÍ DOBA - VSTUPNÉ

Prachovské skály - schodiště v Císařské chodběPoloha

Prachovské skály není potřeba dlouho hledat, je k nim velmi snadný přístup a to hned z několika stran. Samotná hlavní oblast je komplexem několika skalnatých výšin v prostoru mezi osadami Prachov a Maršov o délce 2,5 km v ose východ-západ a 2 km v ose sever-jih.

Doprava

Centrum Prachovských skal, pokladny, Muzeum přírody Českého ráje, parkoviště, zastávka autobusu i ubytovna, se nacházejí na okraji osady Prachov, 4,5 kilometrů severozápadně od Jičína.
Doprava ke skalám je možná po silnicích, jižně od skal vede silnice 1. třídy č.16 od Mladé Boleslavi do Jičína, nejbližší dálnicí je R10 (E 65) v Mnichově Hradišti 28 km, případně dálnice D 11 je vzdálená 45 km (Poděbrady). Nejbližší železniční zastávka je v Jinolicích 3 km, případně Libuň 4 km. Pěšky je to sem z Jičína 7 km.

Přístup

Vstupů do skal je několik, je to zejména od severu u obce Pařezská Lhota, na jihu u Horního Lochova, na západě u Maršova a na východě u Prachova.

Otevírací doba a vstupné

Prachovské skály jsou přístupné celoročně, pokladny jsou v sezóně otevřeny denně a jsou umístěny u Prachova a u turistické chaty. Vstupné platí po celý den, návštěvník může kombinovat trasy dle libosti a také si zajít na občerstvení mimo zpoplatněnou oblast.

Základní vstupné 100,- Kč
Snížené vstupné 50,- Kč
Pes 10,- Kč

 

Sdílet:  Přidat na Facebook Tweetovat